מה כתבו בעיתון על האתר

 

כשהאתר היה בחיתוליו, עיתון הארץ עלה עליו אכשהו ראשון ופרסם את זה:

 

בהמשך האתר התפתח וכבר פרסמו משהו יותר גדול בעיתון מעריב. מישהו בקיבוץ החליט לצלם את הכתבה ולתלות אותה על לוח המודעות של הקיבוץ. כמה ימים אחרי זה אחת ה"מנהלות", של הקיבוץ פרסמה על הלוח שהיא רוצה למכור משהו (מעשה לא ממש קיבוצי) ואלמוני שם את המודעה הזו על המודעה שלה כך שיסתיר אותה. וכנראה היו מרוצים מזה ולא הורידו את המאמר מהלוח הרבה מאוד זמן, ובטח הציצו בהנאה גם מאחוריה.

ולמי שרוצה לקרוא מקרוב - הינה מה שכתוב:

 

 

האתר המשיך להתפתח - ואיתו המחמאות. הינה מה שכתבו בידיעות אחרונות, שברשימת האתרים שפורסמה, הוא הושם במסגרת כ"פייבוריט", וקיבל ציון מצוין:

 

ידיעות אחרונות 24/02/2002, עמ' 11, כתב אילן יצחייק.

 

 

חזרה לדף הראשי

 

 

ידיעות אחרונות, 24/02/2002.

 

 

 

מתוך מס' 81, שכותב עידו אמין:

בלעדי
אוהדי חיות תומכי PETA מצהירים: מנהל חוות מזור הוא דווקא בסדר
תודה לגיל רימון | בליווי איור אילוסטרציה ששייך בעצם לאייטם הקודם
אתר "פינת החי" (http://www.pinat-hay.com) עוסק בפינות חי בארץ, בעיקר בקיבוצים, על כל הכרוך בכך, החל מגידול חמוסים ועד אוגרים גמדיים. באתר יש בין השאר מאמרים העוסקים בתרבות הצריכה המאיימת על הטבע, קריקטורות נגד מקדונלדס ואפילו עירוב השואה בנושא (כמו PETA - בלי זה, כך נראה, אי אפשר). מן האתר: "'אין פרפרים פה' - שורה משיר שכתב ילד בגטו, היתה מזעזעת בעבר, ואמרה יותר ממילים משהו מעולמו של ילד על הגיהינום בו הוא נאלץ לחיות. והיום המשפט 'אין פרפרים פה' מתאים כמעט לרוב המוסדות החינוכיים (מעבר חד, לא? - ע.א.). עד לשנים האחרונות מלבד צפרדעים או עכברים שהיו מנתחים בשיעור ביולוגיה, לא היו פרפרים ולא חיות אחרות, ורוב המורים, למרות שציטטו משפט זה כל יום השואה, היו עוורים מלשים לב שכך שגם אצלם אין פרפרים, וכי יש כאן דבר מזוויע".
 
האתר טוען כי "אנשים קונים בגלל פרסומות, כתוצאה מכך הגופים המפרסמים מקבלים יותר כסף, איתו הם יותר מפרסמים, קונים מהם כך יותר וחוזר חלילה - לא תמיד עם קשר לכמה הם טובים (אכן עולם אכזר - ע.א.). כך לא אחת, נוצרים גופי ענק שמוכרים מוצרים לא טובים במחיר יקר, והציבור קונה בהמוניו". כתרופה למצוקית, ממליצים שם על "רשימה של גופים ואנשים טובים, שמגדלי בעלי-חיים רבים... מרוצים מהם". נחשו מי ביניהם: ד"ר בושמיץ מן השבוע שעבר, זה שתובע עכשיו את ענת רפואה לאחר שאיימו עליו ועל משפחתו. 
 
אגב, הנה החלטת בג"צ האחרונה בעניין ניסויים בקופים (הקמת ועדת בדיקה ודחיית העתירה) מנובמבר האחרון:
 
 

*** עד כאן מ"דוח אמין", והתגובה לגבי ד"ר בושמיץ, לא נכתב דברים לטובה או לרעה עליו כמנהל חווה, אלא כווטרינר למיקרה שמישהו צריך טיפול בקוף. פינות חי רבות עבדו איתו לשביעות רצונן. אם רוצים להציל קוף - הוא יודע לעשות את זה במומחיות וגם עשה דברים מרצונו הטוב לטובת התחום, וזה עוד לפני גל הביקורת שהיתה עליו. לגבי פעילויותיו האחרונות - בית המשפט אמר את דברו. ועל כך נכתב מאמר כאן - לגבי הדבר המדהים שדווקא אותם אנשים שיש להם נטיה טבעית לעשות הכל למען חיות, ואף הלכו ללמוד ווטרינריה, ולא אחת מצאו את עצמם במקום ההכי גרוע.

 

ידיעות אחרונות, מוסף 24 שעות, 20/12/1999/

הטווס נתרם בהשאלה לתערוכה מפינת החי שלנו.

 

ראיון עם עמיחי אלינסון. לתוכנית "בראש צעיר" בנושא טבעונות, רשת א. שודר ב20.08.2014. המראיינת: לירי גושן.
להאזנה
יד הגורל - כשבראיון מוסבר מדוע "בשר זה לא רצח" - נשמעת אזעקה - בגלל שיורים על בני אדם. לא שומעים את ההסבר, אבל אולי יירי חי על בני אדם שמתרחש אותה שעה נותן סוג של הסבר.

האזעקה שודרה בזמן אמת, אך התוכנית הוקלטה  ב06/07 - יומיים לפני המלחמה, הירי לא היה בזמן ההקלטה, אלא בזמן השידור.

הראיון ערוך, עמיחי מוצג כ"מחבר הספר פינת החי..." - הכוונה, כמובן, ל"אתר פינת החי".

 

 

 

חזרה לדף הראשי